07 HAZİRAN 2024 TARİHİNDE MEZUNİYET TÖRENİMİZ YAPILMIŞTIR.

2023-2024 Akademik Yılının sona ermesiyle birlikte bölümlerini başarı ile tamamlayan Trakya Üniversitesi Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu öğrencilerinin 07 Haziran 2024 tarihinde mezuniyet töreni coşkuyla kutlandı. Öğrencilerin ailelerinin de katıldığı Keşan Belediyesi Kapalı Spor Salonundaki törende duygu dolu anlar yaşandı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören Trakya Üniversitesi tanıtım filminin izlenmesiyle devam etti. Mezun öğrenciler adına okul birincisi Gümrük İşletme Bölümü öğrencisi Ayberk KIZILTEPE gerçekleştirdiği konuşmasında “Bugün, sadece kendi başarılarımızı kutlamakla kalmıyor, aynı zamanda geleceğin birer Dahilde İşleme Uzmanı, Müşaviri, Yazılımcısı, Bankacısı olarak sorumluluklarımızı da kabul ediyoruz. Bugünden sonra her birimiz edindiğimiz meslekler doğrultusunda hayata atılıyoruz. Trakya Üniversitesindeki eğitimimiz süresince,  zaman zaman bizleri uykusuz bırakan yorucu vize ve finallerin mükâfatı olan diplomalarımızı alabilmenin gururu ve onuru içerisindeyiz. Şunu unutmayalım ki meslek sevgisi, ahlakı ve bilinci; onu başarılı bir şekilde icra edebilmemiz için sahip olmamız gereken önemli etkenlerden biri olarak kabul edilmektedir. Bu etkenler sayesinde, gerek iş gerek özel hayatımızda birer uygar vatandaş olarak, kendimize, çevremize ve ülkemize yararlı olabiliriz.” diyerek yetişmelerinde büyük emekleri olan aileleri ve akademisyenlere teşekkür etti.

Asıl hayatın mezun olduktan sonra başladığını belirten Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ahmet ATAKİŞİ, “Sizlerle böyle güzel ve mutlu bir günde birlikte olmanın heyecanını yaşıyoruz. Yükseköğretimde ciddi bir süreci başarıyla tamamladınız. Meslek hayatınıza hazırlandınız ve şimdi eğitim sürecinizde edinmiş olduğunuz becerilerinize iş yaşamında tecrübe katma zamanı.  Kıymetli anne ve babalar, olarak sizler evlatlarınıza temel değerleri verdiniz. Biz öğretimi kattık üzerine. Bundan sonra eğitim ve öğretim hiç bitmeyecek. Öğrencilerimiz çalışacak. Güncel gelişmeleri takip edecek, teknolojiyi takip edecek. Mesleğini en iyi şekilde yapmaya çalışacak. Böylece ülkemiz refahına katkı sağlayacaklar.” dedi ve öğrencilerin yollarının açık olmasını dileyerek, aileleri, okulumuzun idari ve akademik personellerine teşekkür ederek kutladı.

Mezuniyet törenine, bir video mesaj ile katılan ve mezun öğrencilere seslenen Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ise aldıkları eğitim ve öğretimle ülkesine, çevresine ve insanlığa fayda sağlayan bireyler olmanın Trakya Üniversitesi ailesi için en büyük mutluluk kaynağı olacağını vurguladı. Mezun öğrencilere bundan sonraki hayatlarında başarılar da dileyen Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, aileler ve akademisyenleri de katkılardan dolayı tebrik etti.

Tören, plaket takdiminin ardından mezun olan tüm öğrencilere mezuniyet belgeleri verilerek devam etti. Meslek andının okunmasıyla birlikte öğrenciler mezuniyet heyecanlarını ve coşkularını keplerini havaya atarak kutladılar.

Ek Resimler
Bu içerik 07.06.2024 tarihinde yayınlandı ve toplam 509 kez okundu.